برش پارچه نخی
03
نوامبر

 لوازم ضروری برای برش پارچه نخی

برای برش پارچه نخی از چه تجهیزاتی باید استفاده کنیم؟ چه ابزار ها و روش های برشی را می توان برای برش پارچه نخی در نظر گرفت.

در مطالب قبلی شما را با تعرفه برش پارچه حاشیه دار در سال 1400 اشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشیید تا در خصوص ابزار های مورد نیاز برای برش پارچه نخی اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

برش پارچه بخشی جدایی ناپذیر از پروژه شما است. چه در حال دوخت لباس‌، لحاف، پرده یا پروژه ‌های گلدوزی باشید، باید پارچه را از پیچ اصلی یا یک وسیله دیگر برش دهید.

نحوه برش پارچه نخی

در سال های خیلی دور افراد برای برش پارچه نخی تنها از قیچی استفاده می کردند اما اکنون صنعت پوشاک به سمت دستگاه های برش پارچه در هر شکل و اندازه ای می رود. آن‌ها می ‌توانند برش‌های ایده ‌آلی را ایجاد کنند تا هر شکل بدنی را برجسته کنند و بدانند که به طور مداوم اندازه یکسانی خواهند داشت. این امر به ویژه در مورد پارچه های بسیار گران قیمت و طرح های سخت برش مهم است.

این دستگاه ها همچنین قادر به برش مواد دیگر از جمله فلز، شیشه، کاغذ و پلاستیک هستند. انواع مختلفی از دستگاه‌های برش مورد استفاده در صنعت پوشاک وجود دارد و می ‌توان آنها را در چند دسته اصلی قرار داد، مانند دستگاه‌های برش دستی، دستگاه‌های برش نیمه اتوماتیک و همچنین دستگاه های کامپیوتری. روش ها بر اساس نحوه برش و فرآیندی که اپراتور انجام می دهد متفاوت است.

در زیر توضیح داده شده را خواهید یافت تا ببینید کدام یک برای شما در هر موقعیتی بهترین کار را انجام می دهد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
8 مشخصه مهم در برش پارچه با لیزر

دستگاه های برش دستی

دستگاه های برش دستی تنها یکی از انواع دستگاه های برش مورد استفاده در صنعت پوشاک می باشد. اینها دستگاه‌های مکانیکی دستی هستند که می ‌توانند انواع مختلفی از محیط‌ها را برش دهند، برجسته کنند و سوراخ کنند. در اینجا انواع دستگاه های برش دستی آورده شده است

  • قیچی دستی

قیچی های دستی قابل اعتماد، قدیمی و ساده ترین ابزار برش پارچه نخی برای استفاده هستند. آنها را می توان برای برش پارچه یا سایر رسانه های نازک استفاده کرد و هزاران سال است که استفاده می شود. بهترین توصیه این است که قیچی با کیفیت بخرید و با احتیاط از آنها استفاده کنید. آنها را تیز نگه دارید و از دست کودکان دور نگه دارید. آنها تقریباً برای هر پروژه ای ابزارهای آزمایش شده و قابل اعتماد هستند. همچنین قیچی های سبک برای افزودن بافت و شکل به انتهای دوخت ها وجود دارد. این نوع ابزار ها به ویژه در ساخت اسکرپ بوک و کارت استفاده می شوند.

برش پارچه نخی

  • Die Cutter

دای کاتر از قالب های فلزی و فشرده کننده برای برش خطوط و ایجاد بافت با منبت استفاده می کند. شما به تعداد قالب هایی که دارید محدود هستید و برای شکل های بیشتر به قالب های اضافی نیاز دارید. قالب ها روی محیط قرار می گیرند و سپس از دستگاه عبور می کنند. فشار ایجاد شده بین دو قطعه پلاستیکی و برش مواد اضافی به قالب اجازه می دهد تا روی کاغذ یا پارچه برش دهد.

برش های دیجیتال کامپیوتری نیز وجود دارد. اینها از برنامه های کامپیوتری استفاده می کنند که می توانند هر وسیله ای را برش دهند و نسخه های ساده شده دستگاه های برش اتوماتیک صنعتی هستند. برش ‌های قالبی ایده خوبی برای کاردستی ‌های معمولی هستند و گزینه‌های دیجیتالی گزینه‌های بسیار متفاوتی دارند، اگرچه شما محدود به برندی هستید که از آن استفاده می ‌کنید.

  • Drill Cutter
حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
همه چیز در مورد برش لیزری پارچه

مته کاترها سوراخ هایی را روی پارچه در نقاط مشخصی ایجاد می کنند. بعداً می ‌توان از این سوراخ‌ها برای پرچ‌ها، چسباندن پارچه‌ های مختلف به یکدیگر یا کمک به ساخت با دارت یا پلیسه استفاده کرد. برش‌ های مته که معمولاً با برق کار می ‌کنند، با قدرت پانچ ‌شان مقایسه می ‌شوند و مانند یک سوراخ پرس مته از طریق پارچه یا سایر لایه‌های محیط برای ایجاد سوراخ‌ها مقایسه می‌شوند.

دستگاه برش پارچه نخی نیمه اتوماتیک

دستگاه های برش نیمه اتوماتیک یکی دیگر از انواع دستگاه های برش مورد استفاده در صنعت پوشاک می باشد. این کار بسته به نوع برش به روش های بسیار متفاوتی انجام می شود.

در اپدیت جدید این صفحه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص انواع دستگاه های برش پارچه به دست آورید.

برای برش پارچه نخی در اندازه های مختلف می توانید با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۵۵۱۰۰۵۱۲ تماس بگیرید.