دستگاه برش پارچه
18
مارس

دستگاه برش پارچه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

دستگاه برش پارچه یکی از مهم ترین و کاربردی ترین دستگاه هایی است که در صنعت نساجی و پوشاک مورد استفاده قرار می گیرد.

در مطالب قبلی شما را با برش پارچه با لیزر آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

برش یکی از فرایندهای تولید پوشاک است. در تولید پوشاک عمده، چندین لایه پارچه به طور همزمان با استفاده از دستگاه های برش برش داده می شود.

دستگاه برش پارچه

دستگاه برش پارچه چیست؟

انواع مختلف ماشین آلات و تجهیزات برش برای برش پارچه در دسترس است و ماشین آلات بر اساس نیاز و حجم تولید مورد استفاده قرار می گیرند. نیمه اتوماتیک و اتوماتیک بهره وری اتاق برش را بهبود می بخشد و دقت برش را بهبود می بخشد.

برش پارچه مهمترین مرحله در تولید پوشاک است. با برش کلی کاملاً متفاوت است. این اصطلاح، برش پارچه فقط برای فناوری ساخت لباس کاربرد دارد.

کیفیت لباس به برش دقیق پارچه بستگی دارد. علاوه بر این، اتلاف پارچه به برش دقیق پارچه نیز بستگی دارد. برای فرآیند برش پارچه، انواع مختلفی از دستگاه های برش پارچه استفاده می شود

در روش برش پارچه با لیزر با بازتاب تابش نور به شکل بسیار کوچک و با کمک لیزر برش داده می شود. قطر این نقطه نوری دقیقه 0.25 میلی متر است و از قدرت بالایی برخوردار است. وقتی روی هر ماده ای منعکس شود، گرما در آن ماده ایجاد می کند و برش را با تبخیر انجام می دهد. با جریان دادن گاز بی اثر به شکل جت و با جریان دادن گاز مواد خاکستر گرد و غبار از محل برش از تمایل به سوختن جلوگیری می کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
برش لیزری پارچه در صنعت مد و فشن

در عوض لایه پارچه تیغه توسط اشعه لیزر بریده می شود. دستگاه برش لیزری نیز دستگاه کنترل شده توسط رایانه است.

برای خرید دستگاه برش پارچه با کارشناسان ما در تماس باشید.