18
ژانویه

از برش پارچه با لیزر چه می دانید؟

همانطور که می دانید برش پارچه با لیزر یکی از روش های نوین برشکاری به حساب می آید و صنعت گران مد و لباس برای برش سریع تر و حرفه ایی تر پارچه ها از دستگاه های مخصوص برش با استفاده از لیزر استفاده می کنند.

در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات برشکاری با لیزر آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

از برشکاری با لیزر چه می دانید؟

شما الگوی کلاسیک پیچیده، ظریف و کلاسیک که روی لباسهای مادربزرگتان یافت می شود را می شناسید؟ آن طرح را به عنوان یک کالای لباس تصور کنید. این طراحی برش لیزری است.

برش با لیزر برای طراحی لباس های پوستی مناسب است. اما از آنجا که مصرف کنندگان شروع به حسن نیت برای این تکنیک کردند و این فناوری به آسانی در دسترس تولید کنندگان قرار گرفت، مشاهده این گونه ابریشم و چرم برش لیزری در برش کاری بسیارکاربردی است.

برش لیزر روشی برای ساخت است که از لیزر برای برش مواد استفاده می کند. تمام مزایا – دقت بسیار زیاد، برش های تمیز و لبه های پارچه ای مهر و موم شده برای جلوگیری از ریش خوردگی – این روش طراحی را در صنعت مد بسیار محبوب می کند.

فایده دیگر این است که می توان از برش پارچه با لیزر برای برش بسیاری از مواد مختلف مانند ابریشم، نایلون، چرم، نئوپرن، پلی استر و پنبه استفاده کرد. همچنین برش ها بدون هیچ گونه فشار بر روی پارچه انجام می شود، به این معنی که هیچ بخشی از روند برش به لمس دیگری نیاز ندارد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
نکات کلیدی در برش پارچه با لیزر

هیچ علامت ناخواسته ای بر روی پارچه باقی نمی ماند است، که به خصوص برای پارچه های ظریف مانند ابریشم و توری مضر باشد.

برش با پارچه

نحوه عملکرد برش پارچه با لیزر

اینجاست که همه چیز فنی می شود. سه نوع اصلی لیزر برای برش لیزر وجود دارد: لیزر CO2، لیزر نئودیمیوم (Nd) و لیزر آلومینیوم گارنت neodymium yttrium (Nd YAG). در بیشتر موارد، لیزر CO2 هنگام انتخاب پارچه های پوشیدنی، روش انتخابی است. این فرایند خاص شامل شلیک یک لیزر پر انرژی است که با ذوب شدن، سوختن یا تبخیر مواد بریده می شود.

برای انجام دقیق برش، لیزر در حالی که توسط چندین آینه منعکس می شود، از طریق لوله مانند دستگاه عبور می کند. پرتو درنهایت به یک لنز کانونی می رسد، که لیزر را به یک نقطه بر روی ماده انتخاب شده برای برش هدف قرار می دهد. تنظیماتی می تواند انجام شود تا میزان ماده ای که توسط لیزر بریده می شود متفاوت باشد.

لیزر CO2، لیزر Nd و لیزر Nd YAG همه پرتوی متمرکز از نور تولید می کنند. گفته می شود، تفاوت در این نوع لیزرها، هرکدام را برای کارهای خاص ایده آل می کند. لیزر CO2 لیزر گازی است که نور مادون قرمز تولید می کند.

لیزرهای CO2 به راحتی توسط مواد آلی جذب می شوند و در هنگام برش پارچه هایی از جنس چرم، این اولین انتخاب است. از طرف دیگر لیزرهای Nd و Nd YAG لیزرهایی با حالت جامد هستند که برای ایجاد پرتو نور به یک بلور متکی هستند.

این روش های پرقدرت برای حکاکی، جوشکاری، برش و حفاری فلزات مناسب هستند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
قیمت برش پارچه حریر در سال 1400

از آنجا که شما از توجه به جزئیات و برش های دقیق پارچه قدردانی می کنید، و به مد و لباس اهمیت می دهید. برش پارچه با لیزر امکان قطع بسیار دقیق و بدون ایجاد لمس روی پارچه را فراهم می کند، به این معنی که یک لباس توسط فرآیند تولید تا حد امکان بدون نقص بیرون می آید. برش لیزری نوع دقیقی را ارائه می دهد که اگر یک طرح با دست انجام شود اما با سرعت بسیار بیشتری انجام می شود، آن را عملی تر می کند و همچنین می تواند امتیاز قیمت پایین تری داشته باشد.

برای برش پارچه با لیزر می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.