برش
22
آوریل

آیا برش پارچه با لیزر خطرناک است؟

برش پارچه با لیزر یکی از روش های بسیار کاربردی و رایجی است که امروزه در صنعت مد و لباس مورد استفاده قرار می گییرد.

در این روش برش پارچه نیز مانند سایر روش ها و سایر فعالیت هایی که با دستگاه های صنعتی انجام می شود ممکن است خطراتی وجود داشته باششد که با آگاهی از آن ها و مراقبت های لازم می توانید مانع این اتفاقات شوید.

در مطالب قبلی شما را با مشخصه های مهم در برش پارچه با لیزر آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

برش

نکات ایمنی در مورد استفاده از دستگاه لیزر

هرگز دستگاه را در حالت روشن رها نکنید.

رایج ترین اشتباه اپراتورهای جدید عدم نظارت بر دستگاه هنگام قطع پروژه است. برش با لیزر بسیار سریع انجام می شود، اما پروژه های بزرگتر می توانند ساعت ها طول بکشند. تمایل اپراتورها به این است که بعضی اوقات دستگاه را در حالی که کار انجام می شود، رها کنند. این کار ممکن است باعث آتشسوزی شود.

حتی اگر ماشینهای باکیفیتی با بدنه های فلزی ساخته شده باشند (از پلاستیک باید پرهیز شود)، گرمای پایدار لیزر می تواند به قسمت بیرونی آسیب برساند، اجزای الکترونیکی را سرخ کرده و حتی آتش سوزی را شروع کند.

کارگاه را تمیز نگه دارید.

ایمنی و پاکیزگی در به حداقل رساندن خطرات و صدمات بسیار موثر اند. بیشتر مردم از این امر آگاه نیستند که ذرات کوچک مواد برش خورده (مانند خاک اره و یا پارچه ها و نخ ها) در هوا می توانند مشتعل شده و باعث انفجار شوند. در حالی که برش های لیزری ذرات گرد و غبار را رها نمی کنند (برش مواد کاملاً از هم پاشیده شده است)، اجازه می دهد تا قراضه باقی مانده در سطل گیر باقی بماند همچنین می تواند به یک خطر آتش سوزی تبدیل شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
قیمت برش پارچه حریر در سال 1400

برای برش پارچه با لیزر با کارشناسان ما در تماس باشید.