برش پارچه
25
جولای

برش پارچه با لیزر چگونه است؟

آیا می دانید برش پارچه با لیزر به چه صورت انجام می گیرد؟

همانطور که می دانید برش پارچه با لیزر یکی از رایج ترین و کاربردی ترین روش ها برای بریدن پارچه های مختلف می باشد.

در مطالب قبلی شما را با کارایی های برش لیزری پارچه اشنا کردیم و اطلاعاتی در این خصوص در اختیارتان قرار دادیم.

در ادامه همراه ما باشید تا با نکات بیشتری در این زمینه آشنا شوید.

برش پارچه با لیزر

عملکرد دستگاه برش لیزری پارچه

این برش لیزری مخصوصاً برای نیازهای سریع مد و سفارشی سازی در صنعت پوشاک و نساجی مناسب است. برش لیزری با دقت بالا از پارچه های تک لایه، پردازش مستقیم از رول. بسته نرم افزاری مطابق با دستگاه برش لیزری برای دستیابی به پردازش دیجیتال و هوشمند ارائه می شود.

این نوع دستگاه لیزر دارای سیستم نوار نقاله است. دستگاه به طور خودکار در یک چرخه مداوم در هماهنگی با بستر نقاله، به نحوی عمل می کند تا به حداکثر بهره وری ممکن برسد.

علاوه بر این، میز کار نقاله خلاء عملکرد جذب فشار منفی را برای اطمینان از صاف بودن پارچه در حین برش لیزر دارد.

فیدر اتوماتیک با عملکرد اصلاح انحراف (اختیاری) برای اطمینان از تغذیه دقیق.

عملکرد نرم افزاری منحصر به فرد لانه سازی تعاملی دستی و اتوماتیک می تواند کارایی پارچه را به شدت افزایش داده و کارکردهای ساخت الگوی، دیجیتایزر عکس و درجه بندی را نیز داشته باشد که مناسب و کاربردی است.

همراه با سیستم اگزوز، سر لیزر و سیستم اگزوز همزمان می شوند. اثر اگزوز خوب، برای اطمینان از اینکه دوز گرد و غبار باعث آلودگی مواد نمی شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
برش لیزری پارچه در صنعت مد و فشن

فیدر یا سیستم تغذیه اتوماتیک امکان نصب رولی پارچه را فراهم می کند و بطور مداوم مواد را در برش لیزر تحویل می دهد. عملکرد تصحیح انحراف آن تغذیه دقیق مواد را تضمین می کند.

دستگاههای برش لیزری برای برش پارچه های نساجی، کامپوزیت ها و مواد چرمی مناسب هستند (Caprino and Tagliaferri 1988؛ Steen et al. 2010؛ Cenna and Mathew 2002). آنها می توانند برای طیف گسترده ای از پارچه کار کنند، که با برش های قالب امکان پذیر نیست. از این رو، ماشین های برش لیزر به تدریج در تولید پوشاک پذیرفته می شوند.

برش لیزر در مقایسه با روشهای سنتی برش ارزان تر است (مهلر و بیر 2009). علاوه بر این، از آنجا که برش لیزر عملکرد مکانیکی ندارد، دقت بالای اجزای برش با سرعت برش بالا امکان پذیر است (ماتو و همکاران 1999).

برش های لیزری ایمن تر بوده و از به سادگی می توان از آن نگهداری کرد که می توان آنها را برای مدت زمان بیشتری کار کرد. برش های لیزری می توانند در فن آوری کامپیوتر یکپارچه شوند. این می تواند همزمان با طراحی در رایانه، محصولات را تولید کند. دستگاههای برش لیزر سرعت و عملکرد ساده تری دارند.

محدودیت برش لیزر تعداد لایه های پارچه است که می تواند توسط پرتو بریده شود. بهترین نتیجه در هنگام برش تک یا چند لایه بدست می آید.

در بعضی موارد، دوخت لبه های الگوهای برش و قطعات چرخ خیاطی دوخته شده برای جلوگیری از ساییدگی، در جایی که لیزر نقش دارد، ضروری است. همانطور که در تولید پوشاک تأکید بر برش های چند لایه است، به نظر نمی رسد که برش لیزر گسترده باشد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
برش لیزری پارچه چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

علاوه بر این، برش لیزری در بعضی از موارد برای پارچه مبلمان خانگی نیز استفاده می شود.

برای خرید بهترین انواع دستگاه های برش پارچه با لیزر با کارشناسان ما در تماس باشید.